Aktualności

Dowiedz się co nowego u nas i w świecie tłumaczeń. Poznaj naszą pracę od zaplecza.

Jak szybciej uczyć się języków obcych?

08 maja 2017

Każdy z nas marzy o tym by do perfekcji opanować język angielski i dodatkowo przynajmniej jeszcze jeden lub dwa inne języki obce. Niestety dla większości z nas kończy się na marzeniach. Co stoi na przeszkodzie? Zupełnie nic, poza ewentualnym brakiem motywacji. Dziś przedstawiamy kilka porad, w jaki sposób szybciej uczyć się języków obcych.

Stwórz środowisko do nauki języka

Jeśli Twoja znajomość danego języka jest na poziomie przynajmniej podstawowym, a chcesz ją dopracować, istnieje wiele sposobów, by poczuć się niemal jak za granicą i szybciej przyswajać język. Oglądaj filmy i seriale w obcym języku – najlepiej te, które już dobrze znasz. Przestaw wersję językową w swoim smartfonie i na portalu społecznościowym. Czytaj zagraniczną prasę i przeglądaj obcojęzyczny internet. Z czasem będziesz rozumieć coraz więcej.

Zwroty ważniejsze niż gramatyka

W polskich szkołach mnóstwo uwagi przykłada się do gramatyki języków obcych, jednak to nie ona jest najważniejsza w praktyce. Zacznij od popularnych i użytecznych zwrotów. To one umożliwią ci komunikację, a przebywając za granicą z pewnością ich znajomość zostanie doceniona. Na gramatykę przyjdzie czas, gdy zaczniesz się sprawnie komunikować. A jej nauka przyjdzie Ci łatwiej.

Powtarzaj na głos słowa i zwroty

A teraz porada ważna w kontekście zapamiętywania słownictwa. Nie wdając się w szczegóły budowy mózgu przypomnimy tylko, że łatwiej przyswajamy i zapamiętujemy słowa, które wypowiadamy na głos. Ucząc się słownictwa nie wystarczy pomyśleć o danym zwrocie. Powtarzaj go na głos dopóki nie zapamiętasz na zawsze.

Nie trać motywacji

Początki nauki nowego języka zawsze są trudne. Jednak błędy, które popełniasz i cały wysiłek nie pójdą na marne. W chwilach słabości przypomnij sobie dlaczego Twoim celem jest nauka nowego języka i w jaki sposób dzięki niemu zmieni się Twoje życie.

szybkie płatności: